praskova_lakovna

Prášková lakovna

Práškovou lakovnu s chemickou předúpravou na hliníkový materiál jsme uvedli do provozu na jaře roku 2014. Kapacita práškové lakovny nám umožňuje lakovat profily jak pro interní potřeby ŽALUZIE NEVA s.r.o., tak i pro naše externí zákazníky.

TECHNICKÉ PARAMETRY

Maximální rozměry výrobků:

šířka:             1000 mm
výška:            1500 mm
délka:            6000 mm

Maximální hmotnost výrobků: 120 kg

foto1
logo Bonderite

Předúprava henkel

V naší práškové lakovně používáme chemickou předúpravu materiálů technologií firmy HENKEL, zajišťující ekologický způsob předúpravy vyhovující přísným kvalitativním požadavkům. Poskytuje velmi dobrou korozní ochranu hliníkových dílů a zaručuje výbornou přilnavost vypálené vrstvy práškového laku. Celá technologie a její nastavení zabezpečuje veškeré požadavky dané organizacemi pro zajišťování kvality - GSB International a Qualicoat.

Komorová postřiková předúprava

Chemickou předúpravu materiálů před práškovým lakováním provádíme v komorové postřikové lince. Postupy a dávkování přípravků je programováno PLC řízením. Lázně aplikujeme na díly při vysokém tlaku a oplachové postřiky vedeme reverzním kaskádovým systémem. Při této technologii používáme přípravky firmy HENKEL, certifikované organizacemi GSB INTERNATIONAL a Qualicoat. Kyselá dezoxidace a odmaštění materiálů probíhá v lázni přípravkem BONDERITE C-IC ST a BONDERITE C-AD 0555. Následují oplachy čistou vodou, před pasivací i za pasivací s vodivostí do 30 μS/cm. Pro pasivaci a tvorbu titanové konverzní vrstvy je používán produkt BONDERITE M-NT 400.

foto3
 
foto4

Sušení, práškový lak, vypalování

Po chemické předúpravě následuje sušení v sušící peci při teplotách od 80 do 150°C. Díly poté přesuneme do ruční práškové lakovací kabiny Sames, kde aplikujeme práškový lak. Používáme práškové barvy od největších světových výrobců práškových nátěrových hmot - společnosti TIGER, IGP, AKZO NOBEL a dalších. Veškeré barvy jsou certifikovány dle norem GSB International a Qualicoat.

Celý výrobní proces ošetření povrchu je zakončen vypalovací pecí s přímým ohřevem při teplotách 170 - 200°C.


ke stažení

Zákazníkům nabízíme

ŽALUZIE NEVA s.r.o., Háj 370, 798 12 Kralice na Hané
IČO: 26301270, DIČ: CZ26301270, Spisová značka C 42544, vedená u rejstříkového soudu v Brně

Tel.: 588 003 550 E-mail: nevapv (a) nevapv tecka cz

Mapa Kontakty Prášková lakovna

Copyright © 2016 ŽALUZIE NEVA s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

dot